Feminist Temaşa 2022: Omuz Omuza!

Yılın en sevdiğimiz günlerinden, gecelerinden biri geldi çattı. Takvim yaprakları bir kez daha o kutlu gösteriyor: Hoş geldin 8 Mart!

Hayatın her alanında süren, erkek egemen, fobik, cis-heteronormatif, ayrımcı, ırkçı, kapitalist ablukaya karşı bu gece yine yeni yeniden sokaklarda olacağız! Geceleri de sokakları da meydanları da terk etmediğimizi bir kere daha haykıracağız!

Velvele’nin artık geleneksel hale gelen 8 Mart şarkı listesi, bir kez daha, bu akşam yürüyüşe gideceklere coşku ve enerji, gidemeyeceklere yalnız olmadıklarını hissetmeleri için umut vermeyi arzuluyor.

Bu yılki listemizi Türkiyeli kadın müzisyenlere ayırdık. Kimi açıktan, kimi dolaylı, kimi biz onlara, şarkılarına anlam yüklediğimiz için feminist mücadelenin soundtrack’ine dahil olmuş isimleri bir araya topladık. Yine çok sesli, yine çok dilli… Şarkılar, kapı bekçilerine inat, herkesi kucaklıyor, direniştekileri selamlıyor, yitip gidenleri hatırlıyor; öfkesi de neşesi de baki… Vazgeçmiyor, geri adım atmıyor, kimseyi yalnız bırakmıyor…

Yaşasın 8 Mart!
Yaşasın Feminist Mücadelemiz!
Yaşasın kimseyi dışarıda bırakmayan dayanışmamız!
Yaşasın!


Author

Bir Cevap Yazın